Cin-εργάτες

Η ερευνητική ομάδα cineργάτες διαμορφώθηκε για τις ανάγκες της εργασίας που εκπονήθηκε από το τμήμα Β’5 με θέμα <<Το σχολείο πάει σινεμά>>.  Αποτελείται από τους μαθητές Νίκο Χρύση (εκπρόσωπο της ομάδας), Έλενα Σταμουλακάτου, Δανάη Μπαρούτα και Ελένη Κριτσέλη. Αρχικά, η ομάδα έκανε την απαραίτητη προεργασία εισαγωγής στο θέμα, αναζητώντας, συλλέγοντας και αξιολογώντας υλικό. Ακολούθησε η επεξεργασία και η ταξινόμηση του σε θεματικές κατηγορίες, εξατομικεύοντας κατ’ αυτό τον τρόπο την τελική μορφή της εργασίας. Η ομάδα συνεργάστηκε κάτω από δύσκολες συνθήκες αλλά με υπευθυνότητα, συνέπεια και αυτοκριτική ως προς το τελικό αποτέλεσμα. Τελικά, ολόκληρο το υλικό παραδόθηκε με επιτυχία στην υπεύθυνη του τμήματος κ. Ευγενία Σπετσιώτου, την οποία και ευχαριστούμε θερμά για τη βοήθεια και τη στήριξή της.