ΕΡΓΑΛΕΊΑ WEB ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Web 2.0 εργαλεία

ΖΟΡΚΑΔΗ ΑΛΕΞΙΑ | 26 Νοεμβρίου, 2016 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Web 2.0 εργαλεία

Web 2.0 εργαλεία για την τάξη

Η παρακάτω λίστα αφορά τα καλύτερα web 2.0 εργαλεία όπως αυτά ψηφίστηκαν από τους followers του edudemic στο twitter.

• SKYPE: Το Skype είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να «φέρετε» ομιλητές στην τάξη σας, χωρίς το κόστος της μεταφοράς ή του χαμένου χρόνου μετακίνησης.
  • PENZU:  Είναι ένα εργαλείο που ενθαρρύνει τους μαθητές να κάνουν online καταγραφές ενώ στη συνέχεια μπορούν να διαμοιράζονται τα στοιχεία αυτά μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
  • classroom_logo2ANIMOTO: Είναι ένα εργαλείο που χρησιμοποιείται για να μετατρέπει φωτογραφίες και σύντομα  video clips σε βίντεο.

Τα 85 καλύτερα web 2

terrace

Working Title/Artist: Two Young Girls at the PianoDepartment: Robert Lehman CollnCulture/Period/Location: HB/TOA Date Code: Working Date: 1892

Digital Photo File Name: DT3131.tif