Το blog μου

Ανδρέας Χατζημηνάς

Σχολείο εν δράση

Δεκ 202113
Την Κυριακή 5/12, Παγκόσμια ημέρα Εθελοντισμού, το 3ο Γυμνάσιο Αιγάλεω υποδέχτηκε στον προαύλιο χώρο του, μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικούς και φίλους σε προγραμματισμένες εθελοντικές δράσεις , αισθητικών παρεμβάσεων στους χώρους του σχολείου, περιβαλλοντική δράση και ένα μικρό παζάρι με βιβλία και χριστουγεννιάτικα γούρια εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων του σχολείου.
Σε κλίμα χαρούμενο και εορταστικό, ο προαύλιος χώρος του γυμνασίου φιλοξένησε όσους παρευρέθηκαν με θετική ενέργεια, όμορφη διάθεση, συζητήσεις, ευχές, αγορές και δράσεις, μια «ανάσα» επικοινωνίας και αισιοδοξίας στις δύσκολες συνθήκες που βιώνουμε όλοι τον τελευταίο καιρό.

Ευχαριστούμε θερμά όλους για την συμμετοχή , την στήριξη και θετικότητα που εισπράξαμε μικροί και μεγάλοι .

Ευχόμαστε εγκάρδια καλές γιορτές με υγεία και ότι καλύτερο για την σχολική κοινότητα, τις οικογένειες, την κοινωνία μας !
από κάτω από: Οι δράσεις του σχολείου μας| με ετικέτα ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολείο εν δράση

Τα σχόλια είναι κλειστά.