Ευχές και οδηγίες στους μαθητές της Γ Λυκείου

Κατ’  αρχάς  εύχομαι  σε  όλους  τους  μαθητές  μου υγεία,  ευτυχία  και  καλή  επιτυχία  στις  εξετάσεις.

Στα  πλαίσια  όμως  της  επαναφοράς  όλων  μας  στις  απαιτήσεις  της  καθημερινότητας  θα  ήθελα  να  δημοσιεύσω  έναν  οδηγό  επανάληψης  ενόψει  του  διαγωνίσματος  που  έχει  προγραμματιστεί  μετά  τις  γιορτές.

1)  από  το  σχολικό  βιβλίο  μόνο  τις  ερωτήσεις-ασκήσεις  που  έχω  βάλει.

Από  την  σελίδα “σημειώσεις  Γ Λυκείου(νέο  σύστημα)-5ο  κεφάλαιο  θα  πρέπει  να  μελετήσετε  με  σειρά  προτεραιότητας  τα  παρακάτω:

2)ερωτήσεις  θεωρίας  στο  5ο  κεφάλαιο:  1-7

3) ερωτήσεις  σύμφωνα με  το  1ο, 2ο  θέμα  εξετάσεων:πολλαπλής  επιλογής 1-48.  Σωστό /Λάθος  με  αιτιολόγηση: 1-10(σελ. 10)

4) προβλήματα  στο  5ο  κεφάλαιο: 1-12

5) εφαρμογές  στο  3ο  κεφάλαιο:  όλες  στις  σελίδες  1,2,3,4,5  και  οι  ασκήσεις  7,8  από  την  σελίδα  6. Η  άσκηση  8  είναι  λυμένη  σε  προηγούμενη  δημοσίευση. Έχει  λυθεί  και  στην  τάξη.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.