Παρουσίαση Προγράμματος Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Μαΐ 201731

Τη Δευτέρα, 29 Μαΐου, έγινε η παρουσίαση του εκπαιδευτικού προγράμματος Εκπαιδευτική Ρομποτική, στην εκδήλωση παρουσίασης εκπαιδευτικών προγραμμάτων του Γυμνασίου Σουφλίου. Οι μαθητές μίλησαν για το πρόγραμμά τους και έκαναν επίδειξη των έργων τους. Ακόμη, έγινε η παρουσίαση του Ιστολογίου της Ομάδας Ρομποτικής. Η παρουσίαση έγινε στην ολομέλεια του σχολείου, παρουσία όλων των μαθητών και των καθηγητών του Γυμνασίου Σουφλίου. Τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση η Υπεύθυνη Σχολικών Προγραμμάτων Τσιροπούλου Σοφία, η Σύμβουλος Πληροφορικής Ναλμπάντη Θεοδώρα και ο Υπεύθυνος ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Παπαλεωνίδας Αντώνιος.

Αφήστε μια απάντηση