Τρελοί και απίθανοι ήχοι γύρω μας !!!!

26/02/2018

Το σχολικό έτος 2017-18 μαθητές και μαθήτριες της Γ τάξης του 15ου Γυμνασίου Πάτρας πραγματοποιούν περιβαλλοντικό πρόγραμμα με θέμα “τρελοί και απίθανοι ήχοι γύρω μας“. Θα ασχοληθούμε τόσο με την ακρόαση ήχων στο σχολικό περιβάλλον καθημερινά, όσο και με ήχους του περιβάλλοντος έξω από το σχολείο μας. Θα παράγουμε ήχους με απλά αυτοσχέδια όργανα, θα πειραματιστούμε, θα δημιουργήσουμε  και θα τους ηχογραφήσουμε. Θα τολμήσουμε ένα ταξίδι με ήχους, μέσα από την σιωπή και με σεβασμό  προς το περιβάλλον και τη φύση.

Η φωτογραφία είναι από δραστηριότητα στο σχολείο.

Πατήστε play για να ακούσετε το ηχογραφημένο αρχείο που παρήγαγαν οι μαθητές/τριες στα πλαίσια του περιβαλλοντικού προγράμματος αυτοσχεδιάζοντας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.