Εικαστική παρέμβαση με θέμα το φως

Εικαστική παρέμβαση σε χώρους του σχολείου οργανώθηκε στο μάθημα των Εικαστικών με θέμα το φως και με αφορμή το Διεθνές έτος φωτός. Οι δημιουργίες των μαθητών είναι μέρος του αφιερώματος της σχολικής χρονιάς 2014-25 στο Διεθνές έτος φωτός.

Οι τοιχογραφίες που έγιναν προέκυψαν απο ιδέες, μελέτες και έργα σπουδές των μαθητών της Β Τάξης και έγιναν απο τους ίδιους, σε προκαθορισμένες ομάδες. Παρουσιάστηκαν κατα τη διάρκεια της Επιμορφωτικής διημερίδας για εκπαιδευτικούς Δ/θμιας Εκπ/σης “φως … περισσότερο φως” που έγινε στο σχολείο μας.

ομαδοσυνεργατική διαδικασία με

• σχέδια σπουδές με μολύβι και χρώμα
  • σχέδιο και δημιουργία στενσιλ
  • μεταφορά σχεδίων και ζωγραφική στον τοίχο

υλικά: τέμπερες και πλαστικό χρώμα τοίχου, πινέλλα

CC BY-NC-SA 4.0 Εικαστική παρέμβαση με θέμα το φως από Yannis Zogakis διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0. Δικαιώματα πέρα ​​από το πεδίο εφαρμογής αυτής της άδειας χρήσης ενδέχεται να είναι διαθέσιμα στη σελίδα https://blogs.sch.gr/artszosimea/about/.