Απρ 30 2015

Συνεχίζουμε τις Εικαστικές παρεμβάσεις για το φως

ζωγραφίζοντας το φωςΣυνεχίζουμε τις Εικαστικές παρεμβάσεις σε χώρους του σχολείου που οργανώθηκαν στο μάθημα των Εικαστικών με θέμα το φως και με αφορμή το Διεθνές έτος φωτός. Οι δημιουργίες των μαθητών είναι μέρος του αφιερώματος της σχολικής χρονιάς 2014-25 στο Διεθνές έτος φωτός.

Η τοιχογραφία που παρουσιάζουμε προέκυψε απο ιδέες, μελέτες και έργα σπουδές των μαθητών της Β & Γ τάξης Τάξης και γίνετε απο τους ίδιους, σε προκαθορισμένες ομάδες.

ομαδοσυνεργατική διαδικασία με

• σχέδια σπουδές με μολύβι και χρώμα
  • σχέδιο και δημιουργία στενσιλ
  • μεταφορά σχεδίων και ζωγραφική στον τοίχο

υλικά: τέμπερες και πλαστικό χρώμα τοίχου, πινέλλα

CC BY-NC-SA 4.0 Συνεχίζουμε τις Εικαστικές παρεμβάσεις για το φως από Yannis Zogakis διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0. Δικαιώματα πέρα ​​από το πεδίο εφαρμογής αυτής της άδειας χρήσης ενδέχεται να είναι διαθέσιμα στη σελίδα https://blogs.sch.gr/artszosimea/about/.