Μαΐ 12 2017

Στιγμιότυπα από το Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Στιγμιότυπα από το 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας όπου οι μαθητές μας παρουσίασαν δημιουργίες τους στο μάθημα των Εικαστικών με χρήση της «ζωγραφικής» των windows. Το θέμα των εργασιών τους ήταν «Μοτίβο – ρυθμός» με βάση το όνομα (γράμματα και λέξεις ως σχήμα,)
psifiako-mathiko-festival

psifiako-mathiko-festival-01
Δείτε το Βίντεο που παρουσιάσαμε στο 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας.

Λεπτομέρειες και εικόνες έργων εδώ
Συντονιστές εκπαιδευτικοί για τη συμμετοχή στο φεστιβάλ:
Ζωγάκης Γιάννης(ΠΕ08 Εικαστικών), Γκόκης Αχιλλέας (ΠΕ19 Πληροφορικής), Ράπτη Ευτυχία (ΠΕ19, Πληροφορικής)

CC BY-NC-SA 4.0 Στιγμιότυπα από το Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας από Yannis Zogakis διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0. Δικαιώματα πέρα ​​από το πεδίο εφαρμογής αυτής της άδειας χρήσης ενδέχεται να είναι διαθέσιμα στη σελίδα https://blogs.sch.gr/artszosimea/about/.