Δεκ 18 2014

Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βουλή

Εκπαιδευτική επίσκεψη Βουλή και διδακτική επίσκεψη στο Μουσείο Ακρόπολης πραγματοποιήσαμε με τη Γ΄τάξη του σχολείου μας στις 11 Δεκ 2014.

Κατα τη διάρκεια της επίσκεψης οι μαθητές, παρακολούθησαν εκπαιδευτικά βίντεο με θέμα την ιστορία του κτιρίου της Βουλής, τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας της, καθώς και την αξία της Βουλής και της Δημοκρατίας. Ξεναγήθηκαν στην έκθεση της αίθουσας Ελευθερίου Βενιζέλου και επισκέφθηκαν την αίθουσα της Ολομέλειας της Βουλής όπου είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τη συνεδρίαση. Μετά την Βουλή επισκέφθηκαν το Μουσείο Ακρόπολης.

Στιγμιότυπα από την εκπαιδευτική επίσκεψη της Γ΄τάξης στη Βουλή και το Μουσείο Ακρόπολης.

CC BY-NC-SA 4.0 Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βουλή από Yannis Zogakis διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0. Δικαιώματα πέρα ​​από το πεδίο εφαρμογής αυτής της άδειας χρήσης ενδέχεται να είναι διαθέσιμα στη σελίδα https://blogs.sch.gr/artszosimea/about/.