Απρ 15 2016

έργα αφιέρωμα στον Γιάννη Μόραλη

Στιγμιότυπα από τη δημιουργία εικαστικών έργων μαθητών της Β τάξης, μέρος της έρευνάς τους για το αφιέρωμα στον Γιάννη Μόραλη.

Τα έργα δημιουργήθηκαν στη διάρκεια του σχεδίου εργασίας εικαστικής δημιουργίας «Εικαστικές αναφορές σε καλλιτέχνες του τόπου μας»  που σκοπό έχει να γνωρίσει στους μαθητές εικαστικούς καλλιτέχνες που είτε κατάγονται από την Ήπειρο είτε εργάστηκαν στην περιοχή,  μέσα από  τη διερεύνηση των έργων τους. Με την ανακήρυξη του έτους 2016 από το υπουργείο πολιτισμού ως «έτος Γιάννη Μόραλη» για τα εκατό χρόνια από τη γέννηση του αείμνηστου ζωγράφου η έρευνά μας επικεντρώθηκε σε ένα αφιέρωμα προς τιμή του Ηπειρώτη καλλιτέχνη.

περίσκεψη Μόραλη, προετοιμασία περίσκεψη Μόραλη, προετοιμασία περίσκεψη Μόραλη, προετοιμασία περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, σπουδή μαθητή περίσκεψη, αντίγραφο περίσκεψη, αντίγραφο, προετοιμασία περίσκεψη, αντίγραφο, προετοιμασία

CC BY-NC-SA 4.0 έργα αφιέρωμα στον Γιάννη Μόραλη από Yannis Zogakis διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0. Δικαιώματα πέρα ​​από το πεδίο εφαρμογής αυτής της άδειας χρήσης ενδέχεται να είναι διαθέσιμα στη σελίδα https://blogs.sch.gr/artszosimea/about/.