Στο Σχολείο μας κατά το Σχολικό έτος 2018-2019, στο μάθημα των Εικαστικών, υλοποιώ με τους μαθητές των τάξεων Ε’ και ΣΤ’ καινοτόμα εκπαιδευτικά προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών θεμάτων τα οποία συνδέονται με τα προγράμματα eTwinning, στα οποία συμμετέχουμε και συνεργαζόμαστε με Σχολεία της Ελλάδας και του εξωτερικού.

Promotion of healthy lifestyles during education – eTwinning project 2018 -2019

*Πολιτιστικό:

ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΑΕΙΦΟΡΙΑ – ΜΑΘΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ /ART AND SUSTAINABLE DEVELOPMENT – STUDENTS ACTIVE CITIZENS

*Περιβαλλοντικό:

ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΑΣ ΕΜΠΝΕΕΙ-ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΡΕΣΒΕΥΤΕΣ / THE ENVIRONMENT INSPIRES US – PUPILS AMBASSADORS

• Επίσης, με τους μαθητές της Β΄τάξης υλοποιώ εκπαιδευτικό πρόγραμμα eTwinning και είναι μία ιδιαίτερα ξεχωριστή εμπειρία η επικοινωνία και η ανταλλαγή εκπαιδευτικού υλικού με μαθητές από το εξωτερικό.

eTwinning project: «My dear LADIES»

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την εξαιρετική τους προσπάθεια!!!

Our letter was sent to Ukraine – Το γράμμα μας με τις εργασίες των μαθητών μας ταξίδεψε στην Ουκρανία!