Ανακυκλώνω-Παίζω-Μαθαίνω-Δημιουργώ

11-06-2014
Τμήμα Γ1

Εκδήλωση παρουσίασης Εκπαιδευτικού Προγράμματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

Την Τετάρτη 11 Ιουνίου το απόγευμα, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση παρουσίασης του Προγράμματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με τίτλο “Ανακυκλώνω-Παίζω-Μαθαίνω-Δημιουργώ“, το οποίο υλοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς από τους μαθητές του Γ1 τμήματος. Η παρουσίαση περιελάμβανε έκθεση έργων των μαθητών και βιωματικό εργαστήριο τόσο για τους γονείς, προκειμένου όχι απλά να δουν και να ακούσουν αλλά και να βιώσουν τις δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν τη χρονιά που πέρασε, όσο και για τους ίδιους τους μαθητές, που συμμετείχαν στη δημιουργία μαζί με τους γονείς τους!

Ευχαριστούμε τους γονείς για την ανταπόκρισή τους στην πρόσκλησή μας.

Στιγμιότυπα από την εκδήλωση: