Δεκ 14

Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις στο Μακρυχώρι Δήμου Τεμπών στις 23-12-2014

Κάτω από (Νέα από το Μακρυχώρι) από στις 14-12-2014

prosklisi_christmas_Makrychori1

Οι δασκάλες του Καλλιτεχνικού Εργαστηρίου Μακρυχωρίου εργάζονται πυρετωδώς και σας προσκαλούν την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 18.00 μ.μ. στο χώρο του Πολιτιστικού Κέντρου Μακρυχωρίου όπου θα πραγματοποιηθεί φιλανθρωπικό bazaar με τις δημιουργίες των μαθητών του Εργαστηρίου!

• Το ποσό που θα συγκεντρωθεί από το bazaar του Καλλιτεχνικού Εργαστηρίου θα διατεθεί εξ ολοκλήρου για την  αγορά προϊόντων πρώτης ανάγκης του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Τεμπών.
  • Στη συνέχεια θα ακολουθήσει συναυλία από παιδιά του Μακρυχωρίου που φοιτούν στη Μουσική Σχολή του Δήμου Τεμπών.
  • Η βραδιά θα κλείσει με το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου στην Κεντρική Πλατεία του Μακρυχωρίου υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Τεμπών!

Πρόγραμμα Εκδήλωσης

18.00: Χριστουγεννιάτικο Bazaar από το Καλλιτεχνικό Εργαστήρι Δήμου Τεμπών