Φεβ 15 2012

ΚΑΘΕ ΣIΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΝΟΧΗ… ΩΡΑ ΓΙΑ ΔΡΑΣΗ!

Φράσεις όπως το «μέλλον μας υποθηκεύεται» ανήκουν στο παρελθόν. Το μέλλον αυτό έχει ήδη καταστραφεί και η επιστροφή στην κανονικότητα δεν θα μας βοηθήσει σε τίποτα, καθώς όλοι, ακόμα και οι μαθητές, πληττόμαστε άμεσα.

Αρνούμαστε να υποκριθούμε ξανά πως τίποτα δεν συμβαίνει, ενώ συμβαίνουν τα πάντα. Φαλκίδευση των εργασιακών δικαιωμάτων, ξεπούλημα και διάλυση δημόσιων αγαθών όπως παιδεία, υγεία κλπ, βία, διάλυση των μαζικών διαδηλώσεων και γενικότερα εξαθλίωση των φτωχών και περισσότερος πλούτος για τους πλουσίους.

Πάμε κόντρα σε όλα όσα μας αποτρέπουν από τους στόχους μας και μας απαγορεύουν να ζούμε με αξιοπρέπεια! Δείχνουμε ότι είμαστε ξύπνιοι και όχι υποχείρια οποιασδήποτε κυβέρνησης! Πετάμε το μοντέλο που μας έφερε ως εδώ, πρώτοι εμείς από τις ζωές μας!

Για αυό το λόγο, την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2012 και ώρα 11.00 σας προσκαλούμε στη μαθητική συγκέντρωση που θα πραγματοποιηθεί στην Πλατεία Συντάγματος με σκοπό να αποτρέψουμε την καταστροφή της γενιά μας στην χώρα μας.

Το Συντονιστικό του 2ου Πρότυπου Πειραματικού ΓΕΛ Αθηνών