4ο μαθητικό συνέδριο Πληροφορικής

Με πολύ μεγάλη χαρά παρακολουθήσαμε την Τετάρτη 9 Μαΐου στο συνεδριακό κέντρο του “Νόησις” την παρουσίαση του project με θέμα την πώληση  αγροτικών προϊόντων ολοκληρωμένης διαχείρισης από τους μαθητές της Α΄τάξης Αχιλλέα Σανταλίδη και Μαρίνα Σαπλαχίδου. Οι μαθητές αρχικά έδωσαν συνέντευξη στο μαθητικό ραδιόφωνο European School Radio.

Στη συνέχεια παρουσίασαν στον χώρο των e-posters τη συγκεκριμένη πρόταση και απάντησαν σε ερωτήσεις του κοινού.

Οι μαθητές του σχολείου μας πραγματικά εντυπωσίασαν με την πρότασή τους αποδεικνύοντας με περίτρανο τρόπο ότι το σχολείο και πιο συγκεκριμένα το επαγγελματικό λύκειο μπορεί να συνδεθεί με την κοινωνία και να αποτελέσει χώρο γένεσης καινοτόμων ιδεών και χρηστικών εφαρμογών. Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα εργασίας και καλή συνέχεια στο έργο τους που όπως οι ίδιοι δήλωσαν δεν σταματά εδώ!