33η: Άσκηση 2.1 (Ομάδα 4) : 2010-11-14

Άσκηση 2.1

Η άσκηση απευθύνεται στις ομάδες των 4 στην οποία καλείστε να προσθέσετε περιεχόμενο  στο ομαδικό ιστολόγιο που δημιουργήθηκε στην άσκηση 1.

1ος Επιμορφούμενος:

Θα πρέπει να δημιουργηθεί ανάρτηση η οποία να έχει θέμα «Οι ΤΠΕ στην Εκπαίδευση» και περιεχόμενο σχετικό κείμενο, το οποίο μπορείτε να βρείτε στο διαδίκτυο.

Να προστεθούν ως ετικέτες: ΤΠΕ, εκπαίδευση

Να προστεθεί η κατηγορία: κείμενο

2ος Επιμορφούμενος:

Θα πρέπει να δημιουργηθεί ανάρτηση η οποία να έχει θέμα «Χρήση του Blog στην εκπαιδευτική διαδικασία» και περιεχόμενο σχετικό κείμενο, το οποίο μπορείτε να βρείτε στο διαδίκτυο. Ταυτόχρονα η δημοσίευση θα πρέπει να περιλαμβάνει εικόνα με κεντρική στοίχιση και λεζάντα «Εικόνα 1».

Να προστεθούν ως ετικέτες: ΤΠΕ, εκπαίδευση, Blog

Να προστεθούν οι κατηγορίες: άρθρο, εικόνα

3ος Επιμορφούμενος:

Θα πρέπει να δημιουργηθεί ανάρτηση η οποία να έχει θέμα «Εργαλεία Κοινωνικής Δικτύωσης» και περιεχόμενο σχετικό κείμενο, το οποίο μπορείτε να βρείτε στο διαδίκτυο. Ταυτόχρονα η δημοσίευση θα πρέπει να περιλαμβάνει βίντεο από τον υπολογιστή σας, το οποίο θα δημιουργήσετε οι ίδιοι (π.χ. facebook).

Να προστεθούν ως ετικέτες: ΤΠΕ, εκπαίδευση, κοινωνική δικτύωση

Να προστεθούν οι κατηγορίες: άρθρο, βίντεο

4ος Επιμορφούμενος:

Θα πρέπει να δημιουργηθεί ανάρτηση η οποία να έχει θέμα «eLearning» και περιεχόμενο σχετικό κείμενο, το οποίο μπορείτε να βρείτε στο διαδίκτυο. Ταυτόχρονα η δημοσίευση θα πρέπει να περιλαμβάνει σχετικό βίντεο από το youtube.

Να προστεθούν ως ετικέτες: ΤΠΕ, εκπαίδευση, elearning

Να προστεθούν οι κατηγορίες: άρθρο, βίντεο

———————————————————————————————————————————————

Ολοκλήρωση:

Μετά την ολοκλήρωση της άσκησης παρακαλώ απαντήστε στην παρούσα ανακοίνωση με σχόλιο, με Τίτλο ΟμάδαΧ και περιεχόμενο το Link του Ιστολογίου.

Προτεινόμενος Χρόνος 2 ημέρες.