2016 – 2017

Τη Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου 2016, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Α, Β, Γ, και Δ με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών,επισκέφθηκαν το Ειδικό Σχολείο Κωφών και Βαρηκόων, όπου είχαν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν και να συμμετάσχουν σε αθλήματα που πραγματοποιούνται και στους Πραολυμπιακούς αγώνες, όπως η ξιφασκία.
Τα παιδιά των δύο μεγαλύτερων τάξεων, Ε και ΣΤ, συμμετείχαν στον αύλειο χώρο του σχολείου στα αγωνίσματα της Σκυταλοδρομίας και των Βάσεων, υπό την επίβλεψη και οργάνωση της κ. Άννας Ιωσηφίδου και με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών των τμημάτων που συμμετείχαν. Τα αποτελέσματα διαμορφώθηκαν ως εξής:

Σκυταλοδρομία Ε τάξης: 1ο Ε1, 2ο Ε3, 3ο Ε2
Συταλοδρομία ΣΤ τάξης: 1ο ΣΤ2, 2ο ΣΤ1

Βάσεις Ε τάξης: 1ο Ε2, 2ο Ε3, 3ο Ε1
Βάσεις ΣΤ τάξης: 1ο ΣΤ1, 2ο ΣΤ2

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για τη συμμετοχή τους, την  αγωνιστικότητά τους και το πνεύμα της ευγενούς άμιλλας που επέδειξαν!