“Στρογγυλοποίηση δεκαδικών αριθμών” και…

Παιδάκια,

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

πρώτα θα λύσετε το Φύλλο Εργασίας  και στη συνέχεια θα ελέγξετε τις απαντήσεις σας μέσω της εφαρμογής Στρογγυλοποίηση αριθμών (μπλε γράμματα Φυλλαδίου).

Τα βήματα θα ακολουθηθούν με τη σειρά που σας τα σημειώνω, ώστε να διαπιστώσετε κατά τον έλεγχο των απαντήσεών σας ποια σημεία σας μπέρδεψαν. Τις απαντήσεις θα μου τις στείλετε με προσωπικό μήνυμα έως αύριο το πρωί στις 09.30′ π.μ. με τη μορφή:

α. στα δέκατα:.…., ……, ….. κοκ

β. στα χιλιοστά: ……, ………, κοκ

γ. στα εκατοστά: ……, ……., κοκ

δ. στη μονάδα: ……, ……. κοκ

ΣΗΜ: Το Φύλλο Εργασίας περιλαμβάνει τις ασκήσεις, το μαθησιακό αντικείμενο που θα σας βοηθήσει στον έλεγχο και τις οδηγίες για τον τρόπο με τον οποίο θα εργαστείτε. Γράψτε πρώτα σε ένα τετράδιο τις απαντήσεις σας και μετά κάνετε τον έλεγχο μέσω της εφαρμογής.

ΓΛΩΣΣΑ

Θα ασχοληθείτε επαναληπτικές ασκήσεις που αφορούν στους ορθογραφικούς κανόνες των ρημάτων που κάναμε τη Δευτέρα.

Σας παρακαλώ να είστε συνεπείς στις υποχρεώσεις σας.

Περιμένω να στείλετε ΟΛΟΙ τις απαντήσεις σας και να ασχοληθείτε με τις επαναληπτικές ασκήσεις του μαθήματος της Γλώσσας.

Καλή σας συνέχεια!!!!!!!