ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΥΓΓΡΑΦΗΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ

2 Δεκεμβρίου 2013 – 8 Μαρτίου 2014

Τα Εκπαιδευτήρια «Νέα Γενιά Ζηρίδη», σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής, υπό την αιγίδα της Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής για την Unesco, προκηρύσσουν ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ μαθητικό διαγωνισμό συγγραφής παραμυθιού με τίτλο: «Οι μαθητές μάς ταξιδεύουν με τα παραμύθια τους».

Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Ε’ και ΣΤ’ δημοτικού και Α’ Γυμνασίου των σχολείων της ΑΤΤΙΚΗΣ.

Ο διαγωνισμός ξεκινάει στις 2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2013 και λήγει στις 8 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014. Έως την καταληκτική ημερομηνία θα πρέπει να έχουν υποβληθεί όλα τα μαθητικά παραμύθια στην ηλεκτρονική διεύθυνση paramythi@ziridis.gr .

Στην ιστοσελίδα του διαγωνισμού αναρτάται ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ για τους εκπαιδευτικούς που θα αναλάβουν να καθοδηγήσουν τους μαθητές.

Δείτε την ανακοίνωση και το σκεπτικό

Υπό την αιγίδα της Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής για την Unesco

natcom_hellenic_gr