ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Κοινοποιούμε την ακόλουθη ανακοίνωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας στην προσπάθειά μας να διευκολύνουμε και να συνεισφέρουμε στην πρωτοβουλία του να ετοιμάσει για να προσφέρει στο τέλος της σχολικής χρονιάς δωρεάν αναμνηστικό σαν αυτό που έχει δοθεί σε αποφοιτήσαντες μαθητές μας κατά τα προηγούμενα σχολικά έτη.

Αγαπητά παιδιά & γονείς της ΣΤ δημοτικού!

Κάθε χρόνο οι μαθητές της ΣΤ τάξης βιντεοσκοπούνται και στο τέλος της χρονιάς παίρνουν ένα αναμνηστικό CD.

Φέτος η βιντεοσκόπηση δεν θα μπορέσει να πραγματοποιηθεί όπως άλλες χρονιές στο σχολείο, αλλά με απλά μέσα από εσάς τους ίδιους στο σπίτι.

Σας αποστέλλουμε τις παρακάτω οδηγίες προκειμένου με την θετική και άμεση συνεργασία σας να έχουμε ένα πολύ όμορφο αποτέλεσμα.

Τα βίντεο να μην ξεπερνούν το 1 λεπτό και να είναι τραβηγμένα μόνο από κινητό οχι απο φωτογραφική μηχανή, βιντεοκάμερα, gopro, ή οποιαδήποτε άλλη συσκευή βίντεο.
Το κάδρο που θα τραβήξουν οι γονείς να είναι οριζόντιο – landscape OXI κάθετο – portrait mode.
Το format του βίντεο να είναι .mp4 ή .avi
Nα τα έχουμε λάβει το αργότερο μέχρι 10 Απριλίου.
Να μας αποσταλούν στο christantonimx@gmail.com
Aν για κάποιο λόγο δεν φεύγουν στο παραπάνω mail απ ευθείας λόγω του ότι δεν έχουμε όλοι την ίδια συσκευή τηλεφώνου / κατά συνέπεια δεν γίνεται και με τον ίδιο τρόπο η βιντεοσκόπηση, μπορείτε πάλι στο ίδιο mail να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή We Transfer ( χωρίς χρέωση / μέσω του browser που δουλεύετε), με την οποία φεύγουν πιο εύκολα μεγάλα αρχεία.
Το κάθε mail να έχει τίτλο ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το όνομα του μαθητή / μαθήτριας και το τμήμα του.
Οι ερωτήσεις για τα παιδιά είναι οι παρακάτω και δεν πρέπει να ακούγονται οι ερωτήσεις από τους γονείς αλλά μόνο οι απαντήσεις και τα λόγια των παιδιών, κανένας άλλος. Καλό είναι να τραβηχτεί το βίντεο σε ένα φωτεινό δωμάτιο και πολύ ήσυχο για να ακούγεται καλά η φωνή του παιδιού.
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

1.το όνομά του
2 αγαπημένους φίλους του
3 τα χόμπι του
4 τι θα γίνω όταν μεγαλώσω
5 ένα πρόσωπο που θαυμάζω
6 μια ευχάριστη η δυσάρεστη στιγμή από τα μαθητικά τους χρόνια
7 τι περιμένουν να συναντήσουν στο γυμνάσιο
8 ευχές

Σας ευχόμαστε καλή επιτυχία και σας ευχαριστούμε για την πάντα καλή σας διάθεση για συνεργασία.

Εκ μέρους του

ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

4ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.