Επιστροφή σε Ερευνητικές Δημ. Δραστηριότητες

Εγκύκλιοι

Κατεβάστε τις εγκυκλίους του Υπουργείου Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, για τις Ερευνητικές Εργασίες.

Εγκύκλιος για Γενικά Λύκεια

Κατεβάστε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων για τη διδασκαλία της Ερευνητικής Εργασίας (Project) της Α’ Τάξης Γενικού Λυκείου.

Εγκύκλιος για Επαγγελματικά Λύκεια

Κατεβάστε την εγκύκλιο για τη διδασκαλία της Ερευνητικής Εργασίας της Α΄ τάξης Επαγγελματικού Λυκείου για το σχ. έτος 2011-2012.

Νέα εγκύκλιος για τις Ερευνητικές Εργασίες για το σχολ. έτος 2016-17

Κατεβάστε την την εγκύκλιο για το σχολ. έτος 2016-17, από εδώ.

ypaideias

Κατεβάστε από εδώ τις Οδηγίες για τη διδασκαλία του μαθήματος Ερευνητικές Δημιουργικές Δραστηριότητες στις Α΄ και Β΄ τάξεις Ημερησίου Γενικού Λυκείου για το σχολ. έτος 2018 – 2019

Οδηγίες για τις Βιωματικές Δράσεις Ημερ. & Εσπ. Γυμν. για το σχ. έτος 2015-2016

Κατεβάστε από εδώ την εγκύκλιο για τις Βιωματικές Δράσεις Ημερήσιου και Εσπερινού Γυμνασίου για το σχ. έτος 2015-2016.