Πλανόδιοι Ταχυδρόμοι Βιβλίων

Καλημέρα,

είμαι η πλανόδια ταχυδρόμος/ο πλανόδιος ταχυδρόμος βιβλίων της βιβλιοθήκης μας που ονομάζεται «Βιβλιομονοπάτια», δλδ μονοπάτια της σκέψης και της φαντασίας μέσα από βιβλία. Ήρθα να κρεμάσω την αφίσα της, να σας προτείνω να δανειστείτε κάποια βιβλία και να σας παρουσιάσω κάποια από αυτά.

Μαζί με κάθε βιβλίο θα πάρετε και μερικές δημιουργικές ιδέες, δείτε εδώ

Τι λέτε; Σας ενδιαφέρει; Προς το παρόν θα απευθύνεστε στον δάσκαλο ή την δασκάλα σας. Θα δώσει στον καθένα σας μία κάρτα δανεισμού και θα διατηρεί στην τάξη μια λίστα με όσους μαθητές έχουν δανεισμένα βιβλία στο σπίτι τους.

ΚΑΡΤΑ

ΚΑΡΤΑ ΒΙΒΛΙΟΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

ΛΙΣΤΑ

ΛΙΣΤΑ ΒΙΒΛΙΟΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

Ελπίζω να απολαύσετε την ανάγνωση, θα ξαναπεράσω σύντομα με διαφορετικά βιβλία.

Καλό μάθημα!

Αυτά είπαν μια μαθήτρια και ένας μαθητής του τμήματος ένταξης, οι οποίοι επισκέφθηκαν όλες τις τάξεις του σχολείου μας φορώντας την ειδική ταμπέλα τους.

306ea5bc 5bf1 4471 b988 70883bda8f02            OIG

Με αυτόν τον τρόπο θελήσαμε να φέρουμε πιο κοντά στους μαθητές μας την δανειστική σχολική βιβλιοθήκη, κάνοντάς την ελκυστική και διασκεδαστική!

Ελπίζουμε να τους κινήσαμε το ενδιαφέρον και θα επανέλθουμε με επιπλέον επισκέψεις με διαφορετικά κάθε φορά βιβλία!

IMG 3266IMG 3255 IMG 3257 IMG 3259 IMG 3260 IMG 3261IMG 3269 2