Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr
ΛΑΔΟΚΟΥΛΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ Οι μαθητές της Δ΄τάξης ,ξεφεύγοντας από την καθημερινότητα, έγιναν ζαχαροπλάστες. Ζύμωσαν , έπλασαν , έψησαν και απόλαυσαν κουλουράκια με βασικό συστατικό το ελαιόλαδο. Εμπνεύστηκαν από την ενότητα της γλώσσας ” Η ελιά”, μέσα από την οποία γνώρισαν τη σπουδαιότητα του δέντρου και από την ενότητα ” Ο πολιτισμός” της μελέτης […]
Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτό είναι το πρώτο σας άρθρο. Αλλάξτε το ή διαγράψτε το και αρχίστε το “Ιστολογείν”!