Ερωτηματολόγιο Μεταβολής Ωρών Βιολογίας Γ’ Λυκείου από το 2018-2019 στο 2019-2020

customer-survey

Το νέο ωρολόγιο πρόγραμμα της Γ’ Λυκείου που θα τεθεί σε εφαρμογή το 2019-2020, προβλέπει ότι η Βιολογία Γενικής Παιδείας Γ΄ Λυκείου καταργείται και η Βιολογία Θετικού Προσανατολισμού αυξάνεται από τις 2 στις 7 ώρες. Αυτή η αλλαγή θα μειώσει τις συνολικές ώρες της Βιολογίας στα Λύκεια από -2880 εώς -4700. Ενδεχομένως 144-235 οργανικές θέσεις Βιολόγων θα χαθούν Πανελλαδικά. Σας παρακαλούμε να μας βοηθήσετε να κάνουμε μια πιο ρεαλιστική προσέγγιση των μεταβολών που θα συμβούν ανά σχολείο και να αναδείξουμε τα προβλήματα που μπορεί να δημιουργηθούν (π.χ. η μη δημιουργία τμημάτων Υγείας και Ζωής). Σε περίπτωση που θέλετε να δώσετε στοιχεία για περισσότερα από ένα σχολεία συμπληρώστε διαφορετικό ερωτηματολόγιο για κάθε σχολείο.
Ευχαριστούμε

Η Επιτροπή Παιδείας της ΠΕΒ