Pourquoi apprendre le franҫais?

Το blog αυτό δημιουργήθηκε για να καταστήσει την εκμάθηση της γαλλικής γλώσσας μια ευχάριστη διαδικασία για μικρούς και μεγάλους, μαθητές και καθηγητές, μέσω της αξιοποίησης των ΤΠΕ!

Στο blog αυτό οι μαθητές και οι καθηγητές θα μπορούν να έχουν πρόσβαση, και εκτός της σχολικής τάξης, σε φύλλα εργασίας και πρόσθετο υλικό (π.χ. βίντεο, τραγούδια, κουίζ, γραμματική, ασκήσεις εμπέδωσης, κτλ.) αλλά και επιστημονικά άρθρα σχετικά με τη διδακτική της γαλλικής γλώσσας στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Παράλληλα, θα δίνεται η δυνατότητα στους μαθητές να αναρτούν τις εργασίες τους, ατομικές και ομαδικές, να σχολιάζουν τις εργασίες των συμμαθητών τους, να λαμβάνουν άμεση ανατροφοδότηση στις εργασίες τους, να επιλύουν τυχόν απορίες τους, κ.ά. Αλλά και οι εκπαιδευτικοί της γαλλικής γλώσσας θα μπορούν να ανταλλάσσουν απόψεις και να επικοινωνούν μεταξύ τους μέσω αυτού του blog.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.