WEB 2

Κασωτάκη Αλεξάνδρα

Κάλαντα Χριστουγέννων

Δεκ 201922

Κάθε νομός της Ελλάδας παρουσιάζει τις δικές του ιδιαίτερες παραδόσεις, έθιμα  και τα δικά του κάλαντα.

από κάτω από: Χριστουγεννα | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κάλαντα Χριστουγέννων

Ιστορίες Χριστουγεννων

Δεκ 201922

Για την μέρα των Χριστουγέννων υπάρχουν πολλές ιστορίες, θρύλοι και παραδόσεις

από κάτω από: Χριστουγεννα | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ιστορίες Χριστουγεννων

Χριστούγεννα

Δεκ 201922

Επί Οκταβιανού  , διατάχθηκε απογραφή . Άγγελος Κυρίου επισκέφθηκε τον Ιωσήφ και τον ενημέρωσε για την Θεία Γέννηση του Θεανθρώπου από την  Παρθένο Μαρία.  Ο Ιωσήφ πήρε την Μαρία και από την Ναζαρέτ ήλθαν στη Βηθλεέμ ,όπου και γεννήθηκε ο Ιησούς Χριστός.

Δείτε το στο slideshare.net

από κάτω από: Χριστουγεννα | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστούγεννα

The doors

Δεκ 201913

Οι  Doors ήταν  ροκ συγκρότημα που σχηματιστηκε στο Λος Άντζελες. Το συγκρότημα κυκλοφόρησε έξι  δίσκους μέχρι το 1971.

Το 1971 ο τραγουδιστής τους ο Τζιμ Μόρισον βρέθηκε νεκρός  στο Παρίσι. Τα υπόλοιπα μέλη συνέχισαν στο συγκρότημα  μέχρι το 1973.

Τρείς από τους δίσκους των Doors  έχουν ψηφιστεί στα “500 καλύτερα άλμπουμ όλων των εποχών”.

Ακολουθεί συλλογη 3 εικόνων:

Η δισκογραφία τους εδώ: Δισκογραφια

από κάτω από: Doors, Συγκροτηματα | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο The doors

Σημασιολογικός ιστός

Δεκ 201911

Σημασιολογικός Ιστός (Web 3.0):

είναι  επέκταση του  Ιστού. Η ιδεα  είναι ότι η  πληροφορία θα περιέχει μετα-δεδομένα, τα οποία θα είναι κοινά για όλους.

Μερικά από τα πεδία στα οποία θα  έχει την μεγαλύτερη επίδραση είναι η υγεία, και η παιδεία.

1. Στην παιδεία, ο Σημασιολογικός Ιστός θα συμβάλει  στον τρόπο αναζήτησης πληροφοριών, καθώς και  στη δημιουργία ενός προγράμματος μάθησης εξειδικευμένο και διαφορετικό  για τον καθένα.
  2. Στην καθημερινότητά μας , το  Web 3.0  θα επιδράσει στα κοινωνικά δίκτυα.
από κάτω από: Συγκροτηματα | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σημασιολογικός ιστός

Καλημέρα κόσμε!

Μαρ 201911