Ετικέτα ποιότητας 2022

31

Το έργο Σταματώ τις διακρίσεις ,αποδέχομαι τον άλλον , βραβεύτηκε με ετικέτα ποιότητας από την εθνική υπηρεσία eTwinning!!σήμερα 10 Σεπτεμβρίου 2022

Συγχαρητήρια! Μόλις σου απονεμήθηκε η Ετικέτα Ποιότητας για το έργο ΣΤΑΜΑΤΩ ΤΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ, ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ .

Το έργο σας αποτελεί μία καλή προσπάθεια ευαισθητοποίησης των μαθητών στην αποδοχή της διαφορετικότητας. Θετικά σημεία: -συμμετοχή των μαθητών σας στις δραστηριότητες του έργου (συστάσεις, ανταλλαγή χεριών φιλίας, λογότυπα, συννεφόλεξα, αφίσες, συγγραφή και εικονογράφηση ιστορίας, επεξεργασία βιβλίων) -ενσωμάτωση στη διδακτέα ύλη -αλληλεπίδραση εκπαιδευτικών στο φόρουμ -συνεργατικά προϊόντα (το δέντρο της φιλίας, αφίσες για τα δικαιώματα, κοινή ιστορία, κοινή παρουσίαση προτάσεων αντιμετώπισης της διαφορετικότητας μέσα από την επεξεργασία βιβλίων) -αξιολόγηση & διάχυση.