ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΑΜΑΡΑ

Τρόπος αξιολόγησης των μαθητών/-τριών στις ενδοσχολικές εξετάσεις
Κυριακή, 16 Δεκέμβριος 2018, 18:29  Με ετικέτα
Από: ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΑΜΑΡΑ | Κάτω από: Εγκύκλιοι

Τρόπος αξιολόγησης του μαθήματος Αρχαία Ελληνικά της Β’ και Γ’ Τάξης Ημερησίου Γενικού Λυκείου και Β’, Γ’ &Δ’ τάξης Εσπερινού Γενικού Λυκείου (μάθημα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών) και «Τρόπος αξιολόγησης των μαθητών/-τριών στις ενδοσχολικές εξετάσεις: προαγωγικές, απολυτήριες και ανακεφαλαιωτικές των δύο κλάδων της «Ελληνικής Γλώσσας»: Νέα Ελληνική Γλώσσα/Νεοελληνική Γλώσσα και Νέα Ελληνική Λογοτεχνία/Νεοελληνική Λογοτεχνία Α΄, Β΄, Γ΄ ημερήσιου και Α΄, Β΄ Γ΄, Δ’ εσπερινού ΓΕΛ» και «Ενδεικτικό παράδειγμα Αξιολόγησης Νεοελληνικής Γλώσσας και Νεοελληνικής Λογοτεχνίας», όπως αυτά παρουσιάστηκαν σε ενημερωτική συνάντηση Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ02 Φιλολόγων με τη συμμετοχή εκπροσώπων του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής την Πέμπτη 8-11-2018 στην αίθουσα «Γαλάτεια Σαράντη» του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Δεν υπάρχουν σχόλια μέχρι τώρα