![1305835](https://blogs.sch.gr/aikatzioga/files/2023/12/1305835-150x150.jpg?x39951)
Τα παιδιά οδηγούν το σκιουράκι με τις σωστές εντολές στον Αη Βασίλη. Με αφορμή ένα παραμύθι που αφού διαβάσαμε, τα παιδιά δίνουν το δικό τους τέλος!
Το παιχνίδι παίζεται αρχικά στο πάτωμα της τάξης. Μια μικρή ομάδα μαθητών, αποφάσισε τις κατάλληλες οδηγίες και καθοδήγησε το σκιουράκι να φτάσει στον Αη Βασίλη.
Έπειτα, όλα τα παιδιά κλήθηκαν να μεταγράψουν τη διαδρομή στο τετραγωνισμένο χαρτί και να συμπληρώσουν τον κώδικα στο κάτω μέρος της σελίδας. Με τη δραστηριότητα αυτή συμμετείχαμε στην εβδομάδα κώδικα με τον τίτλο coding and Christmas