Σεμινάριο ευαισθητοποίησης Δ/ντών Γυμνασίων Α΄ Αθήνας γιά πρόληψη χρήσης ουσιών και περιστατικών παραβατικότητας

Τρίωρο σεμινάριο ευαισθητοποίησης  Διευθυντών/ντριών  Γυμνασίων της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας σε θέματα πρόληψης χρήσης ουσιών και περιστατικών παραβατικότητας

Σας ενημερώνουμε ότι το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με το Δίκτυο Υπηρεσιών Πρόληψης & Έγκαιρης Παρέμβασης του ΚΕΘΕΑ θα υλοποιήσει  τρίωρο σεμινάριο ευαισθητοποίησης  Διευθυντών/ντριών Γυμνασίων της Δ. Δ. Ε. Α΄ Αθήνας (μετά από την με αρ. πρωτ. 122033/Γ7/9-10-2012 έγκριση της Δ/νσης ΣΕΠΕΔ του ΥΠΑΙΘΠΑ) με θέμα την πρόληψη χρήσης εξαρτησιογόνων ουσιών και περιστατικών  παραβατικότητας στη σχολική κοινότητα και τη διαχείριση αντίστοιχων ζητημάτων.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012 στο χώρο του Δικτύου, Τσαμαδού 7, Εξάρχεια και ώρα 11.00. Η υποβολή των αιτήσεων θα γίνει ηλεκτρονικά στο: agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr μέχρι 6-11-2012.

Δείτε την εγκύκλιο >>> seminario_KETHEA_dntes_gmn

Τυπώστε την αίτηση συμμετοχής >>> aitisi_seminario

της Διεύθυνσης Δ. Ε.  Α΄ Αθήνας

Αναστάσιος Σαββαΐδης

Φιλόλογος-Ιστορικός

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Εξαρτήσεις, Σχολικός εκφοβισμός. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.