Συμπληρωματικές πληροφορίες για το σεμινάριο με τίτλο «Ευαισθητοποίηση για μια Συμπεριληπτική Εκπαίδευση σε ζητήματα Σεξουαλικού Προσανατολισμού, Ταυτότητας Φύλου και Χαρακτηριστικών Φύλου»

Σχετ: έγγραφο Αγωγής Υγείας ΔΔΕ Α΄ Αθήνας με αρ. πρωτ. 4544/6-3-2018

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με το Πολύχρωμο Σχολείο με αφορμή την 6η Μαρτίου- Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας στο σχολείο και τον θεματικό άξονα των έμφυλων ταυτοτήτων θα οργανώσει και θα υλοποιήσει για τους εκπαιδευτικούς της Διεύθυνσης σεμινάριο με τίτλο «Ευαισθητοποίηση για μια Συμπεριληπτική Εκπαίδευση σε ζητήματα Σεξουαλικού Προσανατολισμού, Ταυτότητας Φύλου και Χαρακτηριστικών Φύλου» την Παρασκευή 16 και το Σάββατο 17 Μαρτίου 2018 στο  1ο  ΕΠΑΛ Αθήνας, Αχιλλέως 37 – 41 & Μυλλέρου, σταθμός μετρό Μεταξουργείο, σύμφωνα με το συνημμένο τελικό πρόγραμμα. Επιπλέον επισυνάπτεται η περιγραφή των κύκλων βιωμάτων (βιωματικών εργαστηρίων). Τελική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων ηλεκτρονικά στο: agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr μέχρι την Πέμπτη 15/3/2018.

Tελικό πρόγραμμα –>1 Πρόγραμμα Σεμιναρίου ΠΣ 2018 τελικό

Περιγραφή κύκλων βιωμάτων –>2 Έντυπο Κύκλοι Βιωμάτων 2018

Αθήνα  14 / 3 / 2018

Η Προϊσταμένη του  τμήματος

κ.α.α. ο νόμιμος αναπληρωτής της

Τ.Σ.Υ

Χρυσουλάκης Φώτιος, Δρ. Κοινωνιολογίας

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Σεξουαλική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.