Έγκριση παρεμβάσεων ευαισθητοποίησης για μαθητές/τριες γυμνασίων της 6ης Δημοτικής Ενότητας Δήμου Αθηναίων

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας θα υλοποιήσει παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης σε θέματα προαγωγής και αγωγής υγείας για μαθητές/τριες γυμνασίων της 6ης Δημοτικής κοινότητας Δήμου Αθηναίων σε συνεργασία με το Δημοτικό Ιατρείο Κυψέλης του Δήμου Αθηναίων μετά τη με αρ. πρωτ.Φ.20.1/3610/Δ2/10-1-2018 έγκριση του ΥΠΠΕΘ. Οι παρεμβάσεις θα γίνονται ανάλογα με τις ανάγκες των σχολικών μονάδων χωρίς να παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία των σχολείων σε συνεννόηση με τους Διευθυντές/ντριες και τους Συλλόγους Διδασκόντων και με την έγγραφη συγκατάθεση των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών/τριών. Οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν την εκπαιδευτική παρέμβαση μπορούν να αποστείλουν το αίτημά τους με ηλεκτρονικό μήνυμα στο:  agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr.

Παρακαλούμε για τις ενέργειές σας.

ΣΥΝ: ενημερωτικό φυλλάδιο για το Δημοτικό Ιατρείο Κυψέλης –> ATT00010

Αθήνα   5/ 2/ 2018

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.