Τετράωρο σεμινάριο για Διευθυντές/ντριες με θέμα την πρόληψη των εξαρτήσεων

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με τo Κέντρo Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Αθηνά Αφαία» θα υλοποιήσει σεμινάριο για τους Διευθυντές ή / και Υποδιευθυντές των Γυμνασίων και Λυκείων του 4ου δημοτικού διαμερίσματος του Δήμου Αθηναίων. Το σεμινάριο θα είναι τετράωρο και θα περιλαμβάνει ευαισθητοποίηση και βιωματικές δράσεις  σχετικές με τις εξαρτήσεις. Στην περίπτωση που ο Διευθυντής/ντρια του σχολείου δεν μπορεί  να συμμετέχει η θέση του μπορεί να καλυφθεί από τον Υποδιευθυντή/ντρια ή από κάποιο άλλο εκπαιδευτικό του σχολείου του. Αν υπάρχουν θέσεις κενές μπορεί να συμμετέχουν τόσο ο Διευθυντής/ντρια όσο και ο Υποδιευθυντής/ντρια ενός σχολείου.

Η ομάδα θα συντονιστεί από το στέλεχος πρόληψης Αναστασία Γουρουντή, Κοιν. Ανθρωπολόγο MSc. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 10.00, στον χώρο του Κέντρου Πρόληψης, Λεωφόρος Αθηνών 36 και Καστοριάς 12 στο Μεταξουργείο, τέταρτος όροφος. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν για να δηλώσουν συμμετοχή στο τηλέφωνο 210 3413483 (κα Περιστέρη) καθημερινά,  9.00  – 14. 00.

Συν: πίνακας σχολείων

Ακριβές αντίγραφο  Αθήνα   15/ 11/ 2017

ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

27ο Γενικό Λύκειο
51ο Γυμνάσιο
52ο Γυμνάσιο
48ο Γυμνάσιο
53ο Γενικό Λύκειο
9ο ΕΠΑΛ
50ο Γυμνάσιο
50ο Γενικό Λύκειο
66ο Γυμνάσιο
3ο ΕΠΑΛ
20ο Γυμνάσιο
20ο Γενικό Λύκειο
54ο Γυμνάσιο
67ο Γυμνάσιο
52ο Γενικό Λύκειο
Δημοσιεύθηκε στην Αγωγή Υγείας, Εξαρτήσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.