13 Οκτωβρίου, Διεθνής Ημέρα Πρόληψης Επιπτώσεων Καταστροφών

Το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας με αφορμή τη Διεθνή Ημέρα Πρόληψης Επιπτώσεων Καταστροφών -13 Οκτωβρίου σας υπενθυμίζει ότι για θέματα που αφορούν στην πρόληψη και στη μείωση της επίπτωσης των σεισμών στις σχολικές μονάδες μπορείτε να επισκέπτεστε την ηλεκτρονική σελίδα του Οργανισμού Αντισεισμικής  Προστασίας (ΟΑΣΠ) http://www.oasp.gr/inform/teachers . Ενδεικτικά μπορείτε να βρείτε:

Επιπλέον υπάρχουν παλαιότερα φυλλάδια, αφίσες, πρότυπες εισηγήσεις κ.λπ.

Όλα τα παραπάνω θα μπορούσαν να αποτελέσουν υποστηρικτικό υλικό για ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα την πρόληψη και τη διαχείριση του σεισμικού κινδύνου στη σχολική κοινότητα.

Δείτε εδω το έγγραφο -> 13 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ Β

Ακριβές αντίγραφο  Αθήνα  12 / 10 / 2016Η Προϊσταμένη του  τμήματος   ΕΕκπαιδευτικών  θεμάτων

Κωνσταντίνα Πέππα

Δρ. Θεολογίας ΠΕ01

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Ατυχήματα - Πρώτες Βοήθειες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.