Σχολικές μονάδες που συμμετέχουν στην Ημέρα διαλόγου για μαθητές/τριες με θέμα «Για ένα δημοκρατικό και συμμετοχικό σχολείο»

Σας ενημερώνουμε ότι στην Ημέρα διαλόγου για μαθητές/τριες των σχολικών μονάδων της Διεύθυνσης με θέμα «Για ένα δημοκρατικό και συμμετοχικό σχολείο», η οποία διοργανώνεται από το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με τον Συνήγορο του Πολίτη, με την ιδιότητά του ως Συνηγόρου του Παιδιού και θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015 στο 2ο Πρότυπο Πειραματικό ΓΕΛ Αθήνας θα συμμετέχουν οι παρακάτω σχολικές μονάδες:

• 1ο ΠΠ ΓΕΛ Αθήνας
  • 27ο ΓΕΛ Αθήνας
  • 2ο ΓΕΛ Ν. Φιλαδέλφειας
  • 2ο ΠΠ ΓΕΛ Αθήνας
  • Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Αθήνας
  • 1ο Γυμνάσιο Καισαριανής
  • 4ο ΓΕΛ Ηλιούπολης
  • 53ο ΓΕΛ Αθήνας
  • 41ο ΓΕΛ Αθήνας
  • 21ο ΓΕΛ Αθήνας
  • 1ο Γυμνάσιο Ζωγράφου
  • 1ο ΓΕΛ Ζωγράφου
  • 2ο ΓΕΛ Δάφνης
  • 1Ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης
  • 1ο ΕΠΑΛ Αθήνας

Η αποστολή στοιχείων μαθητών/τριών και εκπαιδευτικών που θα εμπλακούν στη διαδικασία θα πρέπει να γίνει το αργότερο μέχρι στις 15/12/2015. Επισημαίνεται ότι οι γονείς-κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα λάβουν μέρος στην Ημέρα Διαλόγου θα πρέπει να συναινέσουν γραπτώς για τη συμμετοχή τους.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ->ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ HMΕΡΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ

της Διεύθυνσης Δ. Ε. Α΄ Αθήνας

Λεωνίδας Μάντζος PhD, MSc, MEd

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.