ΘΕΜΑ: Ημερίδα με τίτλο «Σχολικός εκφοβισμός (bullying): εκπαιδευτικοί και γονείς»

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με την Αντιδήμαρχο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νέας Γενιάς, πρόεδρο ΔΕΠ και πρόεδρο των σχολικών επιτροπών Α/μιας και Β/μιας Εκπαίδευσης Δήμου Γαλατσίου οργανώνουν ημερίδα για τον σχολικό εκφοβισμό.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 6 Μαΐου 2015 στο ώρα 19.00 στην αίθουσα του Πολιτιστικού Οργανισμού «Θάνος Κωτσόπουλος» (ισόγειο του Δημαρχιακού Μεγάρου), Αρχιμήδους 2 και Ιπποκράτους, Γαλάτσι και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και γονείς. Θα γίνει εισήγηση από την Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας με θέμα «Σχολικός εκφοβισμός (bullying): εκπαιδευτικοί και γονείς» και θα ακολουθήσει συζήτηση.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες να ενημερώσουν τους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων των σχολείων τους.

ΣΥΝ: ΑΦΙΣΑ ΑΦΙΣΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ –> ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

της Διεύθυνσης Δ. Ε. Α΄ Αθήνας

Λεωνίδας Μάντζος Phd, MSc, MEd

Δημοσιεύθηκε στην Αγωγή Υγείας, Δράσεις κατά της βίας, Σχολικός εκφοβισμός. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.