Παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης σε θέματα σεξουαλικής αγωγής και αναπαραγωγικής υγείας

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με το Κέντρο Οικογενειακού Προγραμματισμού της Α΄ Μαιευτικής και Γυναικολογικής Κλινικής του Γενικού Νοσοκομείου Αθηνών ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, μετά την με αρ. πρωτ. 30241/Δ2/25-2-2015 έγκριση του ΥΠΟΠΑΙΘ, προτίθεται να οργανώσει για το σχολικό έτος 2014-2015 παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης σε μαθητές/τριες Γ΄ Γυμνασίου και Α΄ Λυκείου, συλλόγους εκπαιδευτικών και γονείς των σχολικών μονάδων της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας σε θέματα σεξουαλικής αγωγής και αναπαραγωγικής υγείας.

Οι σχολικές μονάδες μπορούν να επικοινωνούν με την κα Σωτηροπούλου Μυρτώ στο 6985160430.

της Δ. Δ. Ε. Α΄ Αθήνας

Λεωνίδας Μάντζος Phd, MSc, MEd

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Σεξουαλική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.