Ευαισθητοποίηση σε θέματα αντισύλληψης και σεξουαλικής αγωγής

Το Γραφείο Αγωγής Υγείας της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Ισότητας των Φύλων οργανώνει παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης σε θέματα αντισύλληψης και σεξουαλικής αγωγής. Οι  παρεμβάσεις αφορούν σε επισκέψεις μαθητών/τριών των σχολικών μονάδων της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας στο Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών Αθήνας ΠΟΛΥΚΕΝΤΡΟ. Στόχος της προσπάθειας είναι η ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών ώστε να υιοθετήσουν στάσεις και συμπεριφορές που προάγουν τη σεξουαλική και αναπαραγωγική τους υγεία. Η ευαισθητοποίηση θα γίνεται από μαία του Νοσοκομείου «Έλενα Βενιζέλου».

Η επικοινωνία θα γίνεται από τις ενδιαφερόμενες σχολικές μονάδες στο τηλέφωνο :               210 3898085 και ώρες 9-5.

ΔΕΙΤΕ  ΤΗΝ  ΕΓΚΥΚΛΙΟ  >>>           πολυκεντρο για σχολεία

της Διεύθυνσης Δ. Ε.  Α΄ Αθήνας

Νικόλαος Μαυροειδής

Φυσικός Ρ/Η

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Σεξουαλική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.