Σεμινάριο για την υποστήριξη εγκεκριμένων προγραμμάτων αγωγής υγείας για το σχολικό έτος 2012-2013 με θέμα τις εξαρτήσεις

Το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης της Χρήσης Εξαρτησιογόνων Ουσιών και Προαγωγής της Υγείας (ΚΕ. Π. Χ. Ε. Ο.) του Δήμου Ζωγράφου θα υλοποιήσει σεμινάριο με στόχο την υποστήριξη των εκπαιδευτικών που εκπονούν εγκεκριμένα προγράμματα αγωγής υγείας για το σχολικό έτος 2012-2013 με θέμα τις εξαρτήσεις. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 11/3/2013 στο Κέντρο Πρόληψης του Δήμου Ζωγράφου, Ανακρέοντος 60, Ζωγράφου, με ώρα έναρξης τις 17.00. Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που αναφέρονται στη συνημμένη λίστα και επιθυμούν να παρακολουθήσουν το σεμινάριο να επιβεβαιώσουν ηλεκτρονικά τη συμμετοχή τους μέχρι την Παρασκευή 8/3/2013 στο agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr.

Συν: λίστα εγκεκριμένων προγραμμάτων αγωγής υγείας με θέμα τις εξαρτήσεις

Δείτε την εγκύκλιο & τη λίστα εγκεκριμένων προγραμμάτων  αγωγής υγείας με θέμα τις εξαρτήσεις  >>>  ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ

της Διεύθυνσης Δ. Ε.  Α΄ Αθήνας

Αναστάσιος Σαββαΐδης

Φιλόλογος-Ιστορικός

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Εξαρτήσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.