ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ( 9/11)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το τελευταίο διάστημα συμβαίνουν γύρω μας πολλά περιστατικά βίας. Μας έχουν προβληματίσει, αγχώσει, φοβίσει. Ως γονείς πώς πρέπει να φερθούμε; Πώς πρέπει να μιλήσουμε στα παιδιά μας; Είναι σωστό να τα φοβίσουμε και να τα αγχώσουμε; Πώς θα κατανοήσουμε αν συμβαίνει κάτι; Αυτά και άλλα πολλά δικά σας και δικά μας ερωτήματα θα θέλαμε να απαντήσουμε σε μια συνάντηση μας. Παίρνοντας αφορμή τη Παγκόσμια ημέρα Κακοποίησης Παιδιών (9/11), σας προσκαλούμε την Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 6 το απόγευμα στο χώρο του σχολείου μας. Η κ. Γερακιανάκη Ελένη, Κοινωνική Επιστήμονας και Ειδικός Ψυχικής υγείας του συνδέσμου Μελών Γυναικείων Σωματείων Ηρακλείου και Ν.Ηρακλείου , θα μας μιλήσει για ότι μας προβληματίζει. Η συμμετοχή σας είναι σημαντική ώστε να συνεργαστούμε και να αντιμετωπίσουμε σωστότερα και άμεσα περιστατικά βίας στα παιδιά μας αλλά και δίπλα μας.

1ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου

21ο Νηπιαγωγείο Ηρακλείου