Σχόλια

ΠΑΝΤΑ“Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων, οι μαθητές της Β τάξης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν ζώα από όλο τον κόσμο με έναν ιδιαίτερα διαδραστικό και συναρπαστικό τρόπο! Χρησιμοποιήσαμε την τεχνολογία των 3D Ζώων της Google, που επιτρέπει στους μαθητές να βλέπουν ρεαλιστικές τρισδιάστατες απεικονίσεις ζώων μέσα στην τάξη μας. Οι μαθητές όχι μόνο παρατήρησαν τα χαρακτηριστικά κάθε ζώου από κοντά, αλλά είχαν επίσης την ευκαιρία να «φέρουν στη ζωή» αυτά τα ζώα στο δικό τους περιβάλλον, μαθαίνοντας για τις συνήθειες και τον φυσικό τους χώρο.
Η δραστηριότητα αυτή συνδύασε την τεχνολογία με την αγάπη για τα ζώα, ενισχύοντας την περιβαλλοντική συνείδηση των μαθητών και προσφέροντας τους μια μοναδική βιωματική εμπειρία μάθησης.

ΣΚΥΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟ 2ΑΡΚΟΥΔΑ