ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ

Ευχές

Δεκ 201929

Χρόνια Πολλά!

Ευτυχισμένος ο καινούριος χρόνος!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχές

Πλησιάζουν Χριστούγεννα…

Δεκ 201915

ennoiologik;os xartis

Φώτα, δέντρα, στολίδια, η μεγαλύτερη γιορτή του χρόνου άρχισε και οι καλλιτέχνες σε ρόλο Αϊ-Βασίλη ετοίμασαν δώρα τέχνης για τα βλαστάρια σας: θεατρικές και χορευτικές παραστάσεις, συναυλίες, ταινίες, εκπαιδευτικά προγράμματα.

■ «Αnnie» για πάντα

Πλησιάζουν Χριστούγεννα… Σε ένα ορφανοτροφείο της Νέας Υόρκης, ένα 11χρονο κορίτσι και οι φίλες του ονειρεύονται να βρουν τη δική τους οικογένεια. Η μοχθηρή, όμως, διευθύντρια του ιδρύματος, Μις Χάνιγκαν (Μίρκα Παπακωνσταντίνου), τα προσγειώνει βίαια στην πραγματικότητα: είναι ορφανά και κανείς δεν νοιάζεται για αυτά. Ωσπου μια μέρα, ένα από τα κορίτσια, η Annie, βλέπει τη ζωή της να αλλάζει.

Θα καταφέρει άραγε το Πνεύμα των Χριστουγέννων να πραγματοποιήσει την ευχή της; Η συνέχεια αναμένεται μεταξύ 13- 29 Δεκεμβρίου στο Κλειστό Γήπεδο Παλαιού Φαλήρου, όπου ανεβαίνει το «Annie», ένα από τα πιο συγκινητικά μιούζικαλ. Σκηνοθετεί η Θέμις Μαρσέλλου, πρωταγωνιστούν επίσης οι: Αλέξανδρος Μπουρδούμης, Νάντια Μπουλέ, Αργύρης Αγγέλου/Αρης Πλασκασοβίτης, Κατερίνα Στικούδη. Στον ομώνυμο ρόλο οι μικρές: Πέγκυ Μανωλά και Δανάη Τσούμου.

ennoiologik;os xartis

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πλησιάζουν Χριστούγεννα…

Έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού

Δεκ 20199

Σύμφωνα και με τα βραδινά προγνωστικά δεδομένα

της Δευτέρας (9/12) το κύμα κακοκαιρίας «Διδώ» αναμένεται κατά τη διάρκεια της Τρίτης (10/12) να δώσει ισχυρές βροχές και καταιγίδες σε πολλές περιοχές της χώρας, με έμφαση στα

•  ανατολικά ηπειρωτικά τμήματα,
  • στα νησιά του Ανατολικού Αιγαίου και
  • στα Δωδεκάνησα, ενώ τοπικά πυκνές χιονοπτώσεις θα εκδηλωθούν στα ορεινά ηπειρωτικά και από το βράδυ σε περιοχές της Δυτικής Μακεδονίας με υψόμετρο έως 800-900 περίπου μέτρα.
από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού

Καλημέρα κόσμε!

Νοέ 20196

Το ημερολόγιό μου