Ευγένιοσ Ντελακρουά.

Ένας από τους πίνακες που έκαναν αίσθηση στην Ευρώπη, ήταν η σφαγή της Χίου, του Ευγένιου Ντελακρουά. Ένας πίνακας που αργότερα αγοράστηκε από τη γαλλική κυβέρνηση για 6.000 φράγκα και περιγράφει με ωμότητα τα όσα συνέβησαν στο νησί του Αιγαίου. Η αγριότητα των Τούρκων σοκάρει τους Γάλλους που ζητούν την παρέμβαση της κυβέρνησής τους.

γέννηση 26 Απριλίου 1798
θάνατοσ: 13 Αυγούστου 1863
αλλα έργα :Ο θάνατος του Σαρδανάπαλου, Ο Δάντης και ο Βιργίλιος στην κόλαση καιΗ Ελευθερία οδηγεί το Λαό
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευγένιοσ Ντελακρουά.

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης

γεννήθηκε στις3 Απριλίου 1770 και πέθανε4 Φεβρουαρίου 1843 Μάχη:

Μάχη των Δερβενακίων

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης

πρωτόκολλα επικοινωνίας

Οι κανόνες και οι διαδικασίες που εφαρμόζονται για την επικοινωνία των υπολογιστών ονομάζονται πρωτόκολλα επικοινωνίας. Υπάρχουν διαφορετικά πρωτόκολλα επικοινωνίας ανάλογα με το είδος του δικτύου και τη σύνδεση των υπολογιστών μεταξύ τους.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο πρωτόκολλα επικοινωνίας

Καλημέρα κόσμε!