Καλησπέρα παιδιά….
όσο ο καιρός γίνεται πιο ζεστός και ανοίγουμε τα παράθυρα και τις πόρτες του σπιτιού μας όλο και κάποια μελισσούλα θα τρυπώσει μέσα…. ή μπορεί να βγείτε μια βόλτα με την μαμά και να σας επισκεφθεί εκεί η μελισσούλα. Φυσικά ύστερα από τόσα που μαθαίνουμε για την μέλισσα ….τόσα που μας προσφέρει…μας βοηθά να μην τρομάξουμε σε μια απρόσμενη επίσκεψή της!!!
Οι εργασίες με τις μέλισσες….
![](https://blogs.sch.gr/9nipthe/files/2020/05/ΗΛΙΑΣ-Π-225x300.jpg?x73827)
![](https://blogs.sch.gr/9nipthe/files/2020/05/UEODVRA-225x300.jpg?x73827)
![](https://blogs.sch.gr/9nipthe/files/2020/05/ΚΩΣΤΗΣ-2-225x300.jpg?x73827)
![](https://blogs.sch.gr/9nipthe/files/2020/05/ΗΛΙΑΣ-Σ-1-225x300.jpg?x73827)
![](https://blogs.sch.gr/9nipthe/files/2020/05/ΗΛΙΑΣ-Σ-1-1-300x225.jpg?x73827)