Αγαπητοί μας γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στο ιστολόγιο θα αποφεύγεται η ανάρτηση φύλλων εργασίας γιατί θεωρούμε ότι αυτά τα φύλλα πρέπει να χρησιμοποιούνται σαν εργαλεία αξιολόγησης και εμπέδωσης όσων  μαθαίνουμε στο σχολείο και σε καμία περίπτωση σαν εργαλεία απασχόλησης για να περνάει η ώρα ,πόσο μάλλον όταν η φυσική παρουσία της νηπιαγωγού δεν είναι εφικτή ώστε να παρέμβει, να βοηθήσει, και να  εμψυχώσει με έναν τρόπο αλληλεπιδραστικό.

Βασισμένοι σε αυτό το σκεπτικό οι αναρτήσεις αυτή την περίοδο θα είναι μικρά ψυχαγωγικά και εκπαιδευτικά βιντεάκια , παραμύθια, on-line puzzles, παραγωγές των παιδιών , προτάσεις για δραστηριότητες εντός του σπιτιού, ζωγραφοσελίδες κ.α.

Έτσι μπορείτε να στέλνετε ζωγραφιές και κατασκευές των παιδιών στο e-mail του σχολείου ,το οποίο μπορείτε να δείτε στο ιστολογιοτο σχολείο μας -στοιχεία επικοινωνίας , για να  τις αναρτούμε ή να τις επεξεργαζόμαστε σαν παζλ.

περιμένουμε προτάσεις και σχόλιά σας.