Ευχαριστήρια επιστολή προς το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και το προσωπικού του σχολείου νιώθει την ανάγκη να ευχαριστήσει θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας γι αυτά που έχει προσφέρει τα δυο τελευταία χρόνια, μια περίοδος ιδιαίτερα δύσκολη με τους περιορισμούς της πανδημίας COVID19.

Σε αυτά τα δυο χρόνια ο σύλλογος συνέβαλε στον εκσυγχρονισμό του σχολείου εγκαθιστώντας δομημένη καλωδίωση για πρόσβαση στο διαδίκτυο σε όλες τις τάξεις και προέβει στην προμήθεια/ αγορά οθονών προβολής και προτζέκτορα και για τις τρεις τάξεις του σχολείου.

Η αντιμετώπιση των προβλημάτων που αναδείχθηκαν κατά τη λειτουργία του Σχολείου και η αποτελεσματική τους διαχείριση υπήρξε προϊόν συλλογικής προσπάθειας, συνεργασίας και αφοσίωσης στον κοινό μας στόχο για την προαγωγή του παραγόμενου εκπαιδευτικού έργου προς όφελος των παιδιών. Η συνεργασία μας βασίστηκε στον αμοιβαίο σεβασμό, την αλληλοκατανόηση, την υπευθυνότητα και πάνω απ’ όλα στο κοινό μας όραμα και την αγάπη για τα παιδιά μας.