Αποτελέσματα Πανελλήνιου Διαγωνισμού Bravo Schools

Με τη συμμετοχή μας στον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Bravo Schools, το σχολείο μας εντάχθηκε στο ΔΙΚΤΥΟ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΡΕΣΒΕΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ (SGDs School Club).

Έτσι λάβαμε από τους διοργανωτές τον έπαινο της συμμετοχής στην πρωτοβουλία, καθώς και βεβαίωση συμμετοχής για τους μαθητές μας με μήνυμα «Είμαι κι εγώ πρεσβευτής των 17 Στόχων!»

ΕΠΑΙΝΟΣ_9ο Νηπιαγωγείο Ελευθερίου – Κορδελιού

Συμμετείχαν περισσότερα από 200 σχολεία σε όλη την Ελλάδα με πάνω από 500 συμμετοχές. Οι ενεργοί πολίτες του αύριο παρουσίασαν τις δικές τους προτάσεις για τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου, μέσα από τις εκπαιδευτικές προσεγγίσεις που αναπτύχθηκαν για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης.

Τις διακρίσεις για τις καλύτερες εκπαιδευτικές προσεγγίσεις στους 17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ και τις τελικές βραβεύσεις μπορείτε να δείτε εδώ.