Για παιδιά

• Περισσότερες σελίδες για παιδιά μπορείτε να δείτε εδώ

Μία σκέψη στο“Για παιδιά

1. Το kidsweb.gr είναι ένας ιστότοπος, ένα διαδραστικό διαδικτυακό κανάλι, που απευθύνεται σε όλη την οικογένεια-σε άτομα με ή χωρίς αναπηρίες και έχει επίκεντρό του τα παιδιά της σχολικής ηλικίας, τις δράσεις τους και τα ζητήματα/θέματα που χαρακτηρίζουν τη ζωή και την εκπαίδευσή τους. Στο kidsweb.gr τα βιντεο παρουσιάζονται και στην ελληνική νοηματική γλώσσα. Το kidsweb.gr προβάλλει δράσεις από τα παιδιά και για τα παιδιά από τους τομείς του πολιτισμού, της εκπαίδευσης, της οικολογίας, του αθλητισμού, της υγείας, της ψυχαγωγίας. Προβάλλει απόψεις επιστημόνων σχετικά με ζωτικά ζητήματα που αφορούν τη σχολική ηλικία και συμβουλές ειδικών σε θέματα που προβληματίζουν όλη την οικογένεια. Φιλοδοξεί να κερδίσει μια ξεχωριστή θέση στην ενημέρωση-ψυχαγωγία των μελών της οικογένειας, αντιμετωπίζοντας με σεβασμό την ευαίσθητη παιδική/εφηβική ηλικία και τα ζητήματα που την αφορούν. Συνεργάτες του kidsweb.gr είναι έμπειροι επαγγελματίες, παιδαγωγοί, δημοσιογράφοι, παραγωγοί, διακεκριμένοι επιστήμονες, γονείς και παιδιά. Βρείτε μας και στο facebook ως kidsweb.gr !