9ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου

Ενώ προσπαθούμε να μάθουμε στα παιδιά μας τα πάντα γύρω από τη ζωή, τα παιδιά μας μαθαίνουν τι είναι η ζωή. William Saroyan

“Εργαστήρια Δεξιοτήτων”

Νοέ 202229

Children

Στο πλαίσιο των ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ στη ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ,  Υποθεματική ΥΓΕΙΑ: Διατροφή και Άσκηση, Οι ντετέκτιβ ανακαλύπτουν το μυστικό για σώμα γερό και μυαλό δυνατό,

προσκαλέσαμε τον κ Τάσο, γυμναστή του 9ου Δημοτικού Σχολείου Αμαρουσίου να μιλήσει στα παιδιά για τα οφέλη της κίνησης, της άσκησης και της άθλησης.

Τα παιδιά έθεσαν ερωτήματα τα οποία προηγουμένως είχαν συζητήσει και καταγράψει σε σχετικό ερωτηματολόγιο.

Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με κινητικά παιχνίδια στο προαύλιο. Τα παιδιά για να ευχαριστήσουν τον κ Τάσο έφτιαξαν και του χάρισαν το πορτρέτο του.

Ήταν μια εμπειρία που μας γέμισε όλους, εκπαιδευτικούς και μαθητές, με χαρά & ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Εργαστήρια Δεξιοτήτων”

Τα σχόλια είναι κλειστά.